KU LEUGEN DONALD TRUMP
Trump bedreigt Alma met nieuwe invoerheffingen

Amerikaans president Donald Trump overweegt invoertarieven tegen studentenrestaurant Alma. Hoe dat de Leuvense student zal treffen, is voorlopig moeilijk te voorspellen. Volgens Trump zijn de tarieven noodzakelijk om de Amerikaanse economie te beschermen.
Vrijdagavond kondigde president Donald Trump een nieuwe reeks economische maatregelen aan tijdens een persconferentie in het Witte Huis. Naast Canada, Mexico en China valt ook de Alma in zijn vizier. Hoewel hij geen definitief cijfer gaf, wordt er verwacht dat hij importheffingen tot vijftig procent per maaltijd van de Alma wil invoeren. Het nieuws komt als een schok aan bij de restaurantketen.
'The Alma restaurant has been ripping off the American people for… I don't even know how long, but very long'
Donald Trump, VS-president
Studentenrestaurant Alma is al sinds 1954 een trouwe bondgenoot van de Verenigde Staten. Dagelijks exporteert het restaurant enkele kilo's Belgian fries naar de VS. Alma's vol-au-vent is vooral in Texas geliefd. Voor de huidige president is dat niet genoeg, ook al geeft het restaurant meer dan de verwachte twee procent van de jaarlijkse omzet aan security uit. Het aantal Amerikaanse uitwisselingsstudenten dat gaat eten in de Alma blijft overigens relatief laag, door concurrentie van onder andere McDonald's en Burger King.
Prijsstijging Coca Cola
Alma gaf nog geen officiële reactie op de uitspraken van Trump. Toch valt te verwachten dat het restaurant zelf zal terugslaan met eigen invoerheffingen op Amerikaanse producten. De prijs van verschillende frisdranken, zoals Coca Cola, zal daarom stijgen. Ook hamburgers en taco’s worden tijdelijk duurder, maar kunnen ook vanuit Duitsland en Mexico geïmporteerd worden. Door de Europese wetgeving rond voedselveiligheid zijn er verder weinig etenswaren die rechtstreeks in een maaltijd van Alma belanden.
Trump is al langer ontevreden met het menu van de Alma. Vooral de aanwezigheid van Caesarsalade — nochtans de favoriet van minister van Onderwijs Zuhal Demir — is voor hem een stap te ver: 'They have this dish called Caesar salad over there, but it doesn't even have Caesar in it. The Alma restaurant has been ripping off the American people for… I don't even know how long, but very long.'
Verder eist hij dat het restaurant meer Amerikaanse maaltijden beschikbaar stelt voor haar studenten. Anders dreigt Trump ermee om uit de NARO (Noord-Atlantische Restaurant-Organisatie) te stappen. Het is de eerste keer sinds 2002 dat een Amerikaanse president zich zo uitdrukkelijk over de Alma uitspreekt.